Parafia pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie - Ojcowie Pijarzy

blog

16
Jul

Tak, tak Panie – Fishmob 2016

Film do piosenki Siewców Lednicy „Tak, tak Panie” nakręcony podczas ogólnopolskiej akcji „FISHMOB 2016 – Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”, która odbyła się 22 maja przy parafii pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie.
fishmobjpg2

13
Jul

Błogosławieni miłosierni – FISHMOB 2016

Film do hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie „Błogosławieni miłosierni ” nakręcony podczas ogólnopolskiej akcji „FISHMOB 2016 – Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”, która odbyła się 22 maja  przy parafii pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie.

fishmobjpg

12
Jul

Budowa studni w Czadzie

  Parafialny Zespół Caritas, w dniach od 11 do 23 lipca, organizuje zbiórkę makulatury, z której pieniądze zostaną przekazane na budowę studni […]

12
Jul

Peregrynacja relikwii bł. Piotra Jerzego Frassatiego

frassati-slajder

22 lipca relikwie bł. Piotra Jerzego Frassatiego będą gościły u Ojców Dominikanów w Rzeszowie. Zachęcamy do zapoznania się z Jego osobą i modlitwy przy Jego relikwiach.

Program

• 22 lipca (piątek)

  • przywitanie relikwii bł. P.G. Frassatiego
  • 18:00 Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bp Jana Wątroby (kazanie: bracia dominikanie)
  • po po Mszy św. uroczyste nieszpory
  • o 21:00 – 24:00 adoracja NS oraz czuwanie przy relikwiach

• 23 lipca (sobota)

  • 8:00 Eucharystia i pożegnanie relikwii

Żył zaledwie 24 lata, ale to wystarczyło, aby dojść do świętości. Nazwany przez Ojca Świętego Człowiekiem ośmiu błogosławieństw – kto to taki? Mowa o błogosławionym Piotrze Jerzym Frassati (po włosku Pier Giorgio Frassati).
Urodził się w Turynie we Włoszech w 1901r., i tam też zmarł 4 lipca 1925r. Był młodzieńcem silnym i wysportowanym. Chodził zawsze uśmiechnięty i radosny, bo tym który dawał mu siły był Pan Jezus. Bardzo ważna była dla niego Eucharystia, którą przyjmował codziennie. Zgodnie z ówczesnym zwyczajem poszczenia, do momentu przyjęcia Komunii Świętej, Błogosławiony często nic nie jadł aż do południa, kiedy uczestniczył we Mszy.
Jego wielkie miłosierdzie, jakie okazywał biednym i chorym przynosiło mu sławę w całym Turynie. Często widziano go z jakimiś paczkami, w których miał odzież, lekarstwa, żywność, zabawki i książki – wszystko dla ludzi potrzebujących. Jego miłość do bliźnich była tak wielka, że nie bał się opiekować ludźmi chorymi na zaraźliwe i śmiertelne choroby. Sam robił im zastrzyki, aplikował leki i obmywał. Nie było człowieka w Turynie, którego zostawiłby bez pomocy. Jeśli nie mógł pomóc od razu, to zapisywał adres biedaczyny w notesie i po kilku dniach przychodził do potrzebującego. Oto co powiedział o Nim jego Kolega:
Pewnego dnia usiłował przekonać mnie do uczestniczenia w dziele miłosierdzia „Świętego Wincentego”. Na przedstawiane przeze mnie trudności, że nie mam dość odwagi, by wejść do brudnych i cuchnących domów biedaków, gdzie mógłbym zarazić się jakimiś chorobami, z całą prostotą odpowiedział, iż nawiedzanie biednych jest nawiedzaniem samego Jezusa Chrystusa.
Frassati wspierał biednych także przez jałmużnę. Piotr choć pochodził z zamożnej rodziny był ubogi. Prawie wszystkie pieniądze które dostawał, przeznaczał na pomoc swoim przyjaciołom – ubogim. W Turynie, było dużo rodzin ubogich, więc Frassati często chodził pieszo lub jeździł tramwajami lub rowerem, choć miał swoje auto, zaś w pociągu jeździł trzecią klasą, by zaoszczędzić coś i Ich wesprzeć. Zdarzało się, że wracał do domu bez części garderoby, bo napotkał jakiegoś biedaka, który nie miał czym się okryć, więc oddawał mu marynarkę lub płaszcz.
Piotr Jerzy świetnie pływał, jeździł na rowerze, na nartach i konno. Jednak jego największą pasją była alpinistyka. żyjąc w pobliżu Alp często organizował wraz z koleżankami i kolegami, przez których był szczerze lubiany wyprawy na alpejskie szlaki, ściany i lodowce. Góry były dla niego wielką radością, miejscem gdzie kontemplował wielkość Stwórcy, gdzie zbliżał się do Boga. Nie wstydził się wiary. Często na górskim szlaku lub w pociągu rozpoczynał odmawiać na głos różaniec. Dołączali do niego towarzysze podróży. Widziano Go jak w czasie przejażdżki na koniu przystaje, zsiada z konia, w lewej ręce trzyma uzdę, a prawą ręką się żegna robiąc duży znak krzyża.
Frassati był zawsze pogodny i uśmiechnięty. Było w Nim coś co pociągało ludzi do Niego. Dlatego został nazwany przez przyjaciół Valanga di Vita to znaczy po włosku Lawina Życia.

 

12
Jul

ŚDM – Dni w Diecezji

20 lipca rozpoczynają się Dni w Diecezji – pobyt pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży w polskich diecezjach. 17-tu młodych ludzi z naszej […]

03
Jul

6 VII – Leśna szkoła – zaproszenie

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na Leśną Szkołę w Puławach Górnych – jednodniowy wyjazd wieloma niecodziennymi atrakcjami. Zapraszamy, a poniżej film zapraszający na wyjazd.

Wyjazd: 6 lipca.

Wiek: od 4 kl szkoły podstawowej

Zbiórka godz. 7:45. Powrót około godz. 18.

Koszt 20 zł.

Plan dnia obejmuje:

  • Podchody, paintball elektroniczny, układanie wieży ze skrzynek, zjazdy na monster-rollerach, łucznictwo, ognisko z pieczeniem kiełbasy

„tyrolka” za dodatkową opłatą dla chętnych (10 zł)

Uczestnik zabiera ze odzież sportową dopasowaną do warunków pogodowych, nakrycie głowy, pierwsze śniadanie, picie.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy materialne zabrane przez uczestników oraz za szkody materialne, które wyrządzili.

Więcej informacji o atrakcjach na: http://www.lesnaszkola.com/ (Moduł tradycyjny)

Zapisy w zakrystii.

03
Jul

Warsztaty teatralne

W dniach 12-14 lipca, w godz. od 10:00-12:00 dzieci i młodzież zapraszamy warsztaty teatralne. Warsztaty poprowadzi p. Natalia Koza z Teatru […]

1 2 47